Програма на громадському радіо за участю представників національниг меншин України

ПРЕС-РЕЛІЗ 

Геноцид — це болюче і наднаціональне питання, — представники спільноти вірмен в Україні

Друга програма «П’ята графа», підготовлена у партнерстві із Прес-клубом реформ за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва, вийшла в ефірі Громадського радіо у суботу, 21-го жовтня, і була присвячена темі національного етнічного різноманіття в Україні і, зокрема, життю вірменів в Україні.

Гостями ефіру були Тiгран Хачатрян, голова Спiлки Вiрмен України у Кiровоградськiй областi та Олена Арутюнян, голова Центру розвитку національних культур «Єдина родина».

- Наша організація відкрила за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини безкоштовні курси, на яких вірменська, болгарська, німецька, польська, ромська діаспори мають можливість донести різним національностям, які мешкають на території України, свою мову, культуру, особливості розвитку, використовуючи власну мову. Окрім того, у нашому центрі також відкриті курси української мови, щоб люди вивчали мову країни, в якій вони проживають, - розповідає пані Олена Арутюнян.

Дивіться і слухайте програму он-лайн за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=vCXNRI8MdAE

 

Хочете перевірити свої знання про етнічне розмаїття? Пройдіть тест - https://renderer.apester.com/interaction/59eb1ff626a84c0001448285

Телефонуйте щосуботи в ефір Громадського радіо (з 11.00 до 12.00) та відповідайте на питання вікторини та вигрівайте призи. Номер студії - 0800 750 490 (дзвінки безкоштовні!)

Сайт Громадського радіо - https://hromadskeradio.org/ru

Запрошуються до співпраці школи у створенні безпечного та дружнього середовища в школах

Жіночий консорціум України запрошує загальноосвітні навчальні заклади Полтавської, Рівненської, Сумської та Херсонської обл. до співпраці у створенні безпечного та дружнього середовища. Дедлайн - 15 серпня 2017 р.

 Запрошуємо загальноосвітні навчальні заклади Полтавської, Рівненської, Сумської та Херсонської областей до співпраці у створенні безпечного та дружнього середовища в закладах через планування й організацію роботи з попередження насильства між дітьми протягом 2017 -2020 років.

 Навчальні заклади часто стикаються з проблемою насильства серед дітей. Ці випадки, вийшовши за межі закладу, знижують його рейтинг, а також довіру до самої системи освіти загалом. Аби змінити це – Жіночий консорціум України пропонує Вам долучитись до проекту, в рамках якого ми допоможемо спланувати діяльність всього закладу та всіх учасників навчально-виховного проекту, аби створити алгоритм реагування на випадки насильства, а також знизити кількість проявів грубих форм агресії.
Ми спираємось на восьмирічний досвід роботи із попередження насильства в 14-ти пілотних школах, результатом якого стало значне зниження насильства в навчальних закладах, та напрацювання методичних рекомендацій, які були схвалені Міністерством освіти і науки для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

В ході цієї роботи Жіночий консорціум України пропонує школі:
- допомогу у проведенні аналізу ситуації в навчальному закладі: які небезпеки є найбільшими для дітей, якими ресурсами володіє школа для вирішення питань насильства, як ефективно їх застосовувати, яка додаткова допомога може знадобитися.
- проведення навчання для адміністрації та педагогів з питань ідентифікації різних форм насильства серед дітей та формування мінімально трасуючих факторів взаємодії дітей між собою.
- допомогу в розробці методики комплексного планування заходів з попередження насильства, яку школа зможе використовувати самостійно.
- допомогу у впровадженні плану роботи школи із попередження насильства, участь в обговореннях з педагогами школи, школярами та представниками батьківських комітетів.

Ми очікуємо від навчальних закладів, що зголосяться брати участь в проекті:

- згоду на участь навчального закладу в роботі проекту протягом 2017 – 2020 років
- мотивацію педагогічного колективу, який буде брати участь у розробці плану та впровадженні його в навчальному закладі.
- участь директора навчального закладу в усіх навчальних та організаційних заходах підчас проекту.
- згоду на участь учнівського колективу в розробці, втіленні та оцінці плану роботи школи з попередження насильства та захисту дітей від жорстокого та принизливого гідність поводження.
- підписання договору про співпрацю із навчальним закладом.

Витрати на навчальні матеріали та проведення тренінгів покриватимуться Жіночим консорціумом України в рамках проекту «Впровадження Конвенції ООН про права дитини» за підтримки Save the Children International у Косово. Проект профінансований Урядом Швеції.

Відповідальність за зміст лежить виключно на організаторах. Sida (Шведське агентство з питань міжнародного розвитку) може не поділяти думки, висловленні у публікаціях програми.

Якщо Ви та Ваш навчальний заклад бажаєте взяти участь в конкурсному відборі та стати пілотним навчальним закладом у проекті, надішліть, будь-ласка, короткий лист-мотивацію на адресу:

для

Сумської області:

Контактна особа: Юлія Савельєва, моб.тел. + 38-050-288 -10-38, uliana75@ukr.net.

Полтавської області:
Контактна особа: Олена Кульбака, моб.тел + 38 -050 –346-29–95, olena.kulbaka@gmail.com

Рівненської області:

Контактна особа: Тетяна Мельник, моб.тел: + 38-097-544-19-39, krohmalyovatan@gmail.com

Херсонської області:

Контактна особа: Анжела Литвиненко, моб.тел. + 38-099-349 -36-47, alytvynenko.sw@gmail.com

Кінцевий термін подання мотиваційних листів – 15 серпня 2017 р.

Міжрегіональна Школа «Цінуймо Різноманітність!»

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Міжрегіональна Школа «Цінуймо Різноманітність!»

Чотири дні поспіль - 24-27 серпня, - у місті Кропивницький (Кіровоградська область) тривала Міжрегіональна Школа «Цінуймо Різноманітність!». Школа пройшла у рамках проекту «Радіо Марафон Розмаїття», що його втілює у життя громадська організація «Прес-клуб реформ» за підтримки Чорноморського Фонду Регіонального Співробітництва на кошти German Marshall Fund та Charles Stewart Mott Foundation. Партнери проекту в областях – Херсонський обласний центр «Успішна жінка», громадська організація «Турбота» та Житомирський прес-клуб.

Участь у школі взяли 25 лідерів із числа внутрішньо переміщених осіб із Житомирської, Херсонської та Кіровоградської областей. Під час Школи мова йшла про налагодження мирного діалогу та адвокасі, про міжкультурну взаємодію та права людини, як важливу частина досягнення миру. Тренерами під час Школи виступили експертки Угорської Асоціації "Egyesek Youth Association" Вікторія Йожа та Марія Калашнік.

Проект «Радіо Марафон Розмаїття», присвячений недискримінації такої уразливої групи у сучасному українському суспільстві, як внутрішньо переміщені особи, і має на меті підняти національні та місцеві дискурси щодо запобігання конфліктам між вимушеними біженцями та приймаючою громадою. 

- Ми переконані, що «Радіо Марафон Розмаїття» покращить рівень обізнаності українців про різноманіття населення нашої держави і сприятиме запобіганню випадків ненависті та маргіналізації внутрішньо переміщених осіб, - говорить керівниця проекту Вікторія Талашкевич.

Україна є державою із розмаїтим культурним, етнічним, релігійним та мовним підґрунтям. Наше суспільство – багатонаціональне, і існує чимало сильних субрегіональних ідентичностей зі своє історією та культурним походженням. Громадськість не може це ігнорувати, бо результатом є негативний вплив на процеси інтеграції населення, посилення етнічних, культурних та регіональних забобонів, а також знищення довіри поміж різними групами суспільства. Анексія Криму та війна у східних областях України призвели до внутрішньої міграції населення. У результаті виникає поділ між «нами» та «тими, що звідти», або навпаки між «нами» та «тими, хто тут живе». Переселенці зі Сходу країни сприймаються як «ті, що із сепаратистських регіонів». Тим часом самі вимушено переміщені особи почуваються жертвами і заручниками ситуації, адже населення у містах, куди вони переїхали, не готове ані економічно, ані психологічно адекватно реагувати на збільшення числа вимушених переселенців.

- Відсутність взаємної зацікавленості та байдужість однієї групи до проблем іншої, а також відсутність міжрегіонального спілкування призводять до ізоляції груп та сприйняття інших як суперників, - підкреслює Вікторія Талашкевич. На її думку поширення стереотипів та зростання нетерпимості до «інакшості» в Україні є ключовими чинниками нових конфліктів. А недостатність спільних платформ для обговорення гострих питань провокує багато припущень та невизначеності.

- Досвід команди проекту «Радіо Марафон Розмаїття», у тому числі партнерських організації, які довгий час спрямовують зусилля на покращення культури діалогу та налагодження мирної співпраці, допоможуть залучити основні групи меншин до взаємодії задля створення безпечного місця для висловлення думки, і це призведе до зменшення напруженості та поляризації у суспільстві, - підкреслює керівниця проекту Вікторія Талашкевич.

Проект передбачає також підготовку та випуск в ефір, завдяки партнерству із «Громадським Радіо», десяти радіо-програм за участі лідерів національних меншин, представлених в Україні. Також у трьох областях – Житомирській, Кіровоградській та Херсонській, - пройдуть одноденні семінари, в яких зможуть взяти участь всі бажаючі. Тож, слідкуйте за анонсами на офіційному сайті проекту: http://kirovohradpressclub.org/-diverstity-marathon а також на сторінці проекту у соціальні мережі Facebook: https://www.facebook.com/DiversityMarathon/ та долучайтеся!

Круглий стіл" Взаємодія органів влади та громадськості з питань інтеграції ВПО в громаду міста Херсона та області.

Прес-реліз

Тема круглого столу: «Взаємодія органів влади та громадськості з питань інтеграції ВПО в громаду міста Херсона та області. »

Організатор: ХОЦ «Успішна жінка» в рамках проекта ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог» у партнерстві з Жіночим Українським фондом за підтримки C.S. Mott Foundation.

Дата: 14 лютого 2017 р. 0 11.00.

Місце проведення: м. Херсон, вул. П Калнишевського 2 каб.10 (Чекістів)

Мета круглого столу: обговорення моделі взаємодії місцевої влади, громадськості та ЗМІ з ВПО, ефективність існуючих комунікацій, можливість оперативного реагування задля вирішення виникаючих проблем. Визначити настільки безпечно та стало відчувають себе ВПО в громаді міста Херсона за період з 2014 по сьогоднішній час.

Пропоновані запрошені доповідачі :

 Антон Ефанов начальник центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Херсонського міськвиконкому, директор гуманітарного центру по роботі з ВПО :

-Стан справ та координація міських служб по роботі з ВПО

 Віталій Захарчук  Позаштатний Радник Міністра Соціальної політики в Херсонській області:

-Проблеми та шляхи їх вирішення в роботі з ВПО в області.

Любов Окатова-координатоока партнерського проекту «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог», директорка ПДЮТ:

-Презентація проекту за період з травня 2016 р по лютий 2017 р.

Олеся Бондар-директорка проекту» ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог» в Херсонській, Вінницькій, Харківській областях та Дніпрі від Українського Жіночого Фонду.

Олена Ращупкіна -голова Чаплинського осередку ліги соціальних працівників в Херсонській області:

Діяльність Чаплинського районного осередку по інтеграції ВПО в місцеву громаду. 

Ситнік Олена, Шалімова Юлія, Волошина Наталія, Завада Світлана- учасниці проекту, переможці міні грантів в рамках проекту з числа ВПО та представниць місцевої громади:

Презентація міні–грантів в рамках проекту «ВПО та приймаючі громади…»

Обґрунтування:

За період з 2014 року на територію міста та області переїхало близько 4 тис. переселенців з районів Криму, Донецької та Луганської областей. По різним причинам ця цифра постійно змінюється. Але на сьогоднішній день частина ВПО обрала для себе Херсонщину, як постійне місце проживання.

Допомогти жінкам ВПО покращити здатність забезпечити прийнятні умови проживання у нових умовах для себе та своєї родини, відчути себе впевненішими та стійкішими до стресів, підтримати їхню інтеграцію в приймаючу громаду.

Допомогти приймаючій громаді покращити здатність ефективніше відповідати на проблеми, пов’язані з переміщенням ВПО, демонструвати високий рівень толерантності та підтримки до ВПО, створювати умови для успішної інтеграції ВПО й покращувати спілкування.

Сприяти ефективній комунікації між місцевою владою та ВПО –основні завдання проекту «ВПО та приймаючі громади: налагодження толерантності через діалог», який реалізовується в Херсоні та області з травня 2016 по травень 2017рр. ХОЦ «Успішна жінка».